Prvošolci DE Adamičeva so se tudi letos pridružili mednarodnemu projektu Talking Kites Around the World, ki spodbuja medsebojno pomoč, mir, prijateljstvo, strpnost … Z učenci smo nekaj časa namenili pogovoru o otrokovih pravicah pri nas in po svetu, o miru, prijateljstvu … Spoznali smo tudi Janusza Korczaka, ki je pesnik, pisatelj in ustanovitelj otroške sirotišnice. Celoten projekt je posvečen gospodu Korczaku, saj se je zelo zavzemal za otrokove pravice.

Otroci v Sloveniji in po svetu na isti dan, 21. marca, spuščajo zmaje, ki so jih sami naredili in jih opremili z lepimi mislimi.

Prvošolci so izdelali papirnate zmaje in nanje narisali in napisali različne vrednote, ki jih želijo sporočiti ostalim otrokom po svetu.

Zmaji prvošolcev so v vetru poleteli in ponesli vse naše misli visoko v nebo.

Prispevek pripravila: Jana Kos

Fotografirali: učitelji 1. razredov