V 1. razredu smo »veseli december« preživeli res veselo in ustvarjalno, seveda pa smo dneve preživljali tudi v pričakovanju prihoda dobrih mož in najlepših praznikov.

V podaljšanem bivanju smo naredili verigo iz ostankov papirja in okrasili učilnico. V jutranjem varstvu smo iz KEMS embalaže izdelali okraske in skupaj z vrtčevskimi prijatelji, ki so naredili okraske iz odpadne plastične embalaže, okrasili drevesa ob parkirišču. Izdelali smo tudi dekorativne smrečice, Božičke in snežake ter pri tem urili veščino natančnega gubanja papirja. Pravljica o malem medvedku Larsu nas je tako navdušila, da smo sklenili, da ga naslikamo. Ker smo pridni prvošolci, nas je 6. decembra na vratih pričakalo Miklavževo darilo, v sredo, 21. decembra, pa nas je nepričakovano obiskal čisto pravi Božiček in nam prinesel lizike ter bonbone. Z Božičkom smo preživeli čarobno uro, ki je kar prehitro minila. Ob zaključku koledarskega leta smo v našo učilnico povabili otroke iz skupine Ježki. Skupaj smo se družili, igrali, peli pesmice, ob slovesu pa izmenjali darila in si zaželeli vse dobro v novem letu.

Vsem, ki berete ta prispevek, iz srca želimo obilo zdravja, uspehov in zadovoljstva v letu 2023. Srečno.

Prispevek: prvošolci in učiteljici Anja ter Stanka

Fotografije: učiteljici Anja in Stanka