V ponedeljek, 26. februarja, smo v 2. razredu imeli tehniški dan z naslovom Piha, piha veter. Najprej so ponovili snov o vetru, nato pa se lotili dela. Izdelali smo reaktivni balon, barvito kačo in papirnati helikopter. Na koncu pa smo izdelali še duhce, ki so nam kazali smer in moč vetra. Z navdušenjem smo kar v razredu in na šolskem hodniku preizkusili naše izdelke. Preživeli smo zanimiv dan.

Učenca Tristan in Pavla sta zapisala:

V šoli smo izdelovali helikopter, duhce, kačo in raketo. Ni nam uspelo narediti lepe rakete. Na hodniku smo spuščali izdelke in se igrali.

Delal sem papirnati helikopter. Zelo dobro se je vrtel. Delal sem ga na tehniškem dnevu. Bilo mi je zelo lepo. Delal sem tudi duhca in kačo. Meni so se mojstrovine kasneje uničile. Vseeno sem bil srečen.

Prispevek  in fotografije pripravila: Darja Vrhovec

Oznake: , ,