V letošnjem šolskem letu smo oblikovali novo šolsko skupnost. Sestavljajo jo po dva predstavnika iz vsakega oddelka. Srečujemo se enkrat mesečno, kjer izmenjujemo mnenja, ideje, predloge in pohvale.

Tokratno ponedeljkovo srečanje je potekalo v znamenju pohval in iskanju rešitev za pozabljena oblačila, ki se kar kopičijo.

Učenci so glede življenja na šoli pohvalili:

• urejenost športnih pripomočkov,
  • pospravljene knjige v knjižnici,
  • gibalne odmore,
  • veliko igral,
  • luči v 5. r,
  • da nam ne primanjkuje učiteljev,
  • da nas spremljajo večinoma iste učiteljice, saj jih poznamo in smo jih navajeni.

Nato smo se sprehodili po šoli in hitro ugotovili, da je možnost za izboljšanje pri pozabljenih copatih in oblačilih.

Pozabljena oblačila smo razstavili na hodniku in že dobivajo svoje lastnike. A vseeno ostaja problem, ker oblačila niso podpisana in se učenci ne spomnijo, ali so njihova. Oblačil je kar veliko.

Na šolski skupnosti predlagamo in svetujemo, da se doma vsa oblačila podpišejo in bo tako lažje najti lastnika.

Tudi glede copat smo se pogovorili, saj nekateri ostajajo nepospravljeni pod klopico v šolski avli.

Označili smo razrede v omari pri šolskem vhodu in učenci copate pustimo kar tam.

Prispevek pripravili: učenci šolske skupnosti z mentorico

Fotografirala: učiteljica Alenka

Oznake: , , ,