Pa se je spet začelo novo šolsko leto. Šola, ki je bila med počitnicami pusta in dolgočasna, je komaj čakala, da učenci spet prestopijo šolski prag. Svoja vrata je odprla dopoldan, ko so se v šolske klopi vrnili učenci od 2. – 5. razreda. Popoldan pa se jim pridružilo še pet veselih prvošolcev. Iz njihovih očeh je žarel poseben žar, saj so prvič prestopili prag hiše učenosti in postali pravi učenci. Želimo jim, da bi jim ta žar sijal vse do konca devetega razreda.

Sprejemu so prisostvovali župan, dr. Peter Verlič, ravnateljica, ga. Janja Zupančič in pomočnica ravnateljice, ga. Darja Krivec. Gospod župan in gospa ravnateljica sta učencem in njihovim staršem zaželela uspešen začetek šolskega leta. Po lutkovni ogrici Trije metulji je sledil sprejem. Vsak je dobil diplomo , rumeno rutico in darilo mačka Murija. Tudi na posladek nismo pozabili.

Pa srečno, dragi prvošolci!

Zapisala: Lidija Čepe

Fotografirala: Teja Rozman