Drugi dan naravoslovnega tabora se je za nekatere petošolce začel zelo zgodaj. Ob petih nas je, namreč, zbudil petelin. Lep sončen dan je popestrila paleta aktivnosti. Preizkusili smo se v lokostrelstvu, izdelovali smo belokranjske pisanice, naredili pogačo, plesali belokranjski ljudski ples Lepa Anka kolo vodi, pri sosedih poskusili lokalno pridelano zelenjavo. Udeležili smo se orientacijskega teka po vasi, plezali po plezalni steni, crkljali živali, ki živijo v domu, odšli na nočni pohod in poslušali jelene, ki so se oglašali z druge strani reke Kolpe. Dan smo zaključili s socialnimi igrami na zunanjem igrišču in pokušino še tople pogače. Učiteljice upajo, da bo to noč otroke utrujenost prej zazibala v spanec.

Lepo vas pozdravljamo!

Zapisala: T.P.B.