V četrtek, 14. 3. 2024, se je na matični enoti Tovarniška odvijala EKO tržnica, na kateri je sodelovala tudi podružnična šola Žalna.

Učenci šolske skupnosti in nekaj drugih učencev naše šole so pod mentorstvom ge. Janje Pečelin nastopili na uvodni prireditvi. Prisotne so besedno, zvočno in slikovno nagovorili in nas spodbudili k ohranjanju narave: … » Človek pomagaj naravi, varuj naravo, živali in rastline računajo na te. Če narave ne boš varoval, bo umrla. Ne puščaj smeti na travniku in ob reki, naj gozdovi ne izginjajo, ne spreminjaj rek v umazane odtoke, zemlji ne dodaj škodljivih gnojil, rastlin ne razstrupljaj s strupenimi škropivi. Naj sonce sije na naš planet, zrak in voda naj bosta čista, zemlja pa rodovitna. Narava je kot mati, kot domovina, ena. Naj jo človek ohranja in ljubi povsod in vedno. Ohranimo naravo.«

Po slavnostni otvoritvi EKO tržnice je tudi naša podružnična šola imela svoj prostor. Na naši stojnici ste lahko izbirali med najrazličnejšimi izdelki učencev in učiteljic. Lahko ste si izbrali spomladanske okrašene kavne posode, rože iz papirja, spomladanske in velikonočne venčke za na vrata, obeske za ključe v obliki srca, kokoške na žlicah, kokošja gnezda za velikonočne pirhe, različne obeske v obliki jajca in srca, papirnate košarice, volnene ptičke, zapestnice, srčke z glino, zajčje lasnice, šivane zajčje žepke, zajčke iz lončkov, lesene piščančke in zajčke, zajčke iz nogavic … Na delavnici, ki so jo vodili učitelji podaljšanega bivanja, ste imeli priložnost za izdelovanje voščilnic za materinski dan.

Vsem učencem in sodelavcem podružnične šola Žalna se zahvaljujem za trud in požrtvovalnost, da je EKO tržnica tako lepo uspela. Hvala vsem obiskovalcem naše stojnice za vse prostovoljne prispevke, ki jih bomo porabili v korist naših učencev.

Prispevek in fotografije: učiteljica Ana Potokar Blatnik, ekokoordinatorica

Oznake: , ,