Za zaključek teme nekoč, smo v četrtek, 14. 3. 2024, prvošolci obiskali TIC. Tam so nas sprejeli in ga. Lučka Jere nam je predstavila, kaj je TIC ter s čim se ukvarja. Učenci so z zanimanjem poslušali legendo o Magdalenski gori, ki naj bi skrivala zaklad. Nato smo skupaj odšli v Koščakovo sobo, kjer smo si jo ogledali in slišali nekaj zanimivosti o gospodu Koščaku. Tu nam je ga. Lučka Jere prebrala tudi pravljico o netopirčku Branku. Izvedeli smo tudi pomen grosupeljskega grba in ga poiskali še v drugih prostorih stavbe. Za konec so nas povabili na družinsko žabarijo in za nas pripravili presenečenje. Vsak od učencev je dobil zvezek, svinčnik in bonbonček. Učenci so se veseli in z novim znanjem vrnili v šolo in med odmorom že začeli risati in pisati v nove zvezke.

Prispevek pripravila: Jana Kos

Fotografirale: učiteljice 1. razredov