Veseli december nas je popeljal na pravo zimsko pravljico, ko smo se z učenci prvih razredov odpravili na drsališče. Navdušenje in radovednost sta bila zapisana na njihovih obrazih, ko so prvič stopili na led. S pomočjo izkušene vaditeljice drsanja smo doživeli nepozabno izkušnjo, polno smeha, učenja in igre.

Veselo razpoloženje je bilo očitno že med potjo do drsališča, ko so se učenci s svojimi šolskimi prijatelji pogovarjali o tem, kako se veselijo prvega drsanja. Ko smo prispeli, smo bili priča preobrazbi otrok v male zimske športnike, ki so komaj čakali, da se preizkusijo na ledu.

Vaditeljica drsanja je poskrbela, da so se učenci hitro sprostili in začeli uživati v drsanju. Z različnimi igrami in vajami so spoznavali osnove drsanja, občutili ravnotežje in se naučili, kako premagati strah pred padci. Otroci so se hitro naučili pravil, kako pravilno stati na drsalkah, kako se premikati po ledu in celo osnovne trike, ki so jih navdušeno preizkušali.

Na koncu dneva smo se vsi strinjali, da smo doživeli nepozabno izkušnjo, ki bo še dolgo ostala v spominu otrok.

Zimski pozdrav.

Učitelji 1. razredov