Pretekli teden smo se na šoli posvetili našemu največjemu pesniku, dr. Francetu Prešernu. Dejavnosti so se odvijale od jutranjega varstva do podaljšanega bivanja. O Prešernu smo se pogovarjali, reševali križanke, kvize, si ogledali kratke posnetke o njegovem življenju in delu, poslušali animacije in uglasbene priredbe njegovih del, likovno ustvarjali ter se z otroki iz vrtca pripravljali na šolsko prireditev “Pol ure kulture”.

Ob koncu predprazničnega dne smo si ogledali še spominsko sobo na Kopanju in ob kamniti mizi pod lipo bivši kopanjski učiteljici zapeli slovensko himno. Gospa Olga nam je povedala še nekaj zanimivosti o pesnikovem bivanju pri stricu na Kopanju in tako prijetno zaokrožila kulturni dan, za kar se ji v imenu učencev in kolektiva iskreno zahvaljujem.

Zapisala: L. Šajn

Fotografije: učiteljici Maja in Urška