V petek, 5. 4. 2024, smo imeli na matični enoti Tovarniška prvi tematski petek v letošnjem šolskem letu. Učenci in zaposleni smo si nadeli zanimiva pokrivala in se med glavnim odmorom z njimi pokazali na modni reviji v šolski avli. Lastnica najbolj izvirnega pokrivala je prejela sladko nagrado. Tokrat se je najbolj izkazala učenka, ki je svoj klobuček sama ročno izdelala.

Zamisel o tematskih petkih se je porodila v okviru šolske skupnosti, ki jo vodi g. Bruno Vehar. V pomladnem času smo zaradi živahnega prebujanja narave tudi sami veliko bolj razposajeni in ta duh želimo s tematskimi petki vnesti tudi na naše šolske hodnike. Člani šolske skupnosti so bili polni idej o tem, na kakšne načine bi si popestrili petke. Ker je idej tako veliko, bomo marsikatero še uresničili do konca šolskega leta.

Naslednji tematski petek bo 26. 4. 2024, ko bodo našo šolo preplavili dvojčki in dvojčice. Na kakšen način, pa naj zaenkrat ostane še skrivnost.

Besedilo in fotografije: Katarina Jazbinšek