PODNEBNI TEK DE ADAMIČEVA

V torek, 3. 10. 2023, smo na DE Adamičeva že drugo leto zapored izvedli Podnebni štafetni tek. Na takšen način smo s tekom ozaveščali o podnebnih spremembah in njihovih posledicah.

Pretekli smo neverjetnih:

Štafetno palico so iz recikliranih materialov izdelali ekofrajerji na Eko krožku. Palico so si od 1. do 4. šolske ure neprekinjeno podajali učenci vseh razredov DE Adamičeva. Ob 12.00 so jo tretješolci ponesli še na Tovarniško, kjer so se nam pri podnebni iniciativi pridružili še učenci od 3.—5. razreda.

Lani je po svetu potekal Podnebni tek, ki je predstavljal najdaljšo in najbolj množično podnebno iniciativo na svetu, pod naslovom Čas se izTEKa – Running out of Time! Štafetna palica je prečkala je 18 držav in svojo pot zaključila v Egiptu, v Sharm El Sheikhu, na Podnebni konferenci COP27. Tam so svetovni voditelji držav tako kot vsako leto iskali rešitve, da bi naš planet manj onesnaževali in zmanjšali podnebne spremembe. Štafetna palica je prepotovala kar 7.767 km!

Prispevek pripravila: Andreja Bolkovič

Fotografirali: učitelji DE Adamičeva