Prvošolci kopanjske šole smo se udeležili plavalnega tečaja od 15. 1. – 19. 1. 2024. Vsak dan smo se z avtobusom odpeljali na bazen v Novo mesto. Prvi dan smo pokazali, kaj že znamo in se razdelili v plavalne skupine. Učitelji plavanja so nam pomagali pri usvajanju plavalnega znanja: prilagajanje na vodo, potapljanje, skakanje v vodo in seveda plavanje. Vsak dan posebej je bil zanimiv. Vreme nam je bilo naklonjeno vse štiri dni. Zadnji dan pa je močno snežilo in pihal je močan veter. Toplo oblečeni smo se pogumno spustili po kopanjskem hribu proti avtobusni postaji. Čeprav nas je zeblo, nas je grela misel, da bomo čez dobro uro čofotali v bazenu. A zima je tokrat pokazala zobe in na cestah povzročila nemalo težav. Preprečila nam je nadaljevanje poti, saj je bil del avtoceste proti Višnji Gori zaprt. Hoteli smo jo prelisičiti in se odpravili po drugi poti. A tudi tam ni šlo, zato smo se odpravili nazaj v šolo.

Tečaj smo zaključili z novimi dogodivščinami.

Zapisala: Lidija Čepe

Fotografije: učiteljici