Na Kopanju smo si pričarali čaroben december s čisto posebnimi adventnimi nalogami. Skrivale so se v treh torbicah presenečenja. Bile so zanimive, nevsakdanje in raznolike, a smo vse opravili z veseljem: zahvalili smo se osebju na šoli, napisali smo lepo željo na prvo črko svojega imena, po šoli smo se lahko kotalili kot snežaki in delili snežne “kep’ce” ter stali na eni nogi kot ledene sveče. Sestavili smo praznični poligon, po hodniku hodili kot pingvini, se igrali odseve v božični krogli in imeli narobe dan. Takrat smo lahko vse počeli narobe – to smo poskusili tudi pri pouku, pa je bilo zelo težko grajati dobro opravljene naloge, slabo opravljene pa hvaliti, zato smo se raje narobe oblekli in obuli. Bilo je veliko smeha!

Najbolj smo bili navdušeni, ko smo v šolo prišli v prazničnih oblačilih in imeli fotografiranje, ali pa brez šolskih torb in ko smo dan v šoli preživeli v pižamah.

Naloge smo izžrebali tudi za konec tedna; lahko smo opravili dobro delo in doma pomagali, ter se igrali namizne igre, pospravili sobo in en dan preživeli brez ekranov. Kaj od tega nam je uspelo, pa naj ostane skrivnost.

Adventno praznovanje se zaključi v petek, 22. 12., ko se bomo z bleščicami na oblačilih in iskricami v očeh skupaj poslovili od leta 2023.

Če ste mislili, da so adventni izzivi trajali samo v času pouka, se pošteno motite. Ko sta prišli učiteljici pod. bivanja, se je zabava nadaljevala. Od doma smo prinesli družabne igre in se skupaj igrali, preobrazili smo naše straniščne školjke, okrasili hodnike in okna, pripravili slastne čokoladne ježke, športali zunaj in v telovadnici, plesali na praznično glasbo, peli in še in še …

Zapisali: Urška Hlupič in Lidija Šajn

Fotografije: učiteljice