Koledarska pomlad traja komaj slab mesec, nam pa se zdi, da je v polnem razmahu. Kopanjci smo namreč zelo intenzivno in pestro zakorakali z njo v tople sončne dni.

V tem mesecu se nam je zgodilo marsikaj zanimivega;

– “zakuhali smo seneno prajuho”, v kateri se je po dveh tednih zares pojavilo življenje. Enoceličarje smo si ogledali pod mikroskopom, ki nam ga je posodila družina Fink. Hvala!

– mamicam smo za njihov praznik izdelali posebne lesene table, na katere bodo lahko obesile svoje ključe, v KD Račna pa smo zanje pripravili prireditev;

– obiskali smo Žabjo hišo, kjer smo spoznavali dvoživke in kraške pojave na Radenskem polju;

– izdelovali smo glasbila iz odpadnih materialov in ustvarili reciklirani orkester;

– šolska folklorna skupina se je udeležila Območnega srečanja otroških FS Ringaraja v Vidmu;

– iz ponošenih majic pletemo blazinice, na katerih bomo lahko posedali zunaj;

– zbrali smo 790 kg odpadnega papirja, ki ga je ga. Starec prijazno odpeljala na deponijo. Izdelala nam je tudi največji Človek, ne jezi se v Račni, za kar se ji iskreno zahvaljujemo!

– prvošolci so v tem času opravili EKO bralno značko, obiskali Cankarjev dom in si čisto sami pripravili sadne kupe;

– preizkusili smo se v KUBO robotiki in v izdelavi prvih didaktičnih iger, jih preizkusili in zanje dobili ocene. Čisto zares delujejo!

Vse to in še več … zabavno, poučno, zanimivo. Komaj čakamo, kaj nam bo prinesla druga polovica aprila 😉

Zapisala: L. Šajn

Fotografije: učiteljice