Pustni torek je bil tudi na naši podružnici ustvarjalno pisan in norčav. V šolo so navsezgodaj zjutraj prihajale nasmejane maškare v izvirnih preoblekah in širile veselje. Po malici smo se vsi zbrali v telovadnici, kjer smo izvedeli kar nekaj zanimivosti o pustovanju nekoč in danes. Nato je potekala predstavitev mask ter ples in zabava.

Vendar pa ni ostalo le pri tem, maškare so namreč tudi tekmovale. Stroga pustna komisija je podelila priznanja za najbolj prepričljivo odigrano vlogo svoje maske, za unikaten in v celoti doma izdelan pustni kostum, za izvirnost pri izbiri kostuma ter za zmagovalno maškaro pustovanja 2024. To je bila tista maškara, ki se je pojavila v vseh treh kategorijah. Po končanem rajanju smo se odpravili še na sprehod po Račni.

Šolski dan smo zaključili prijetno utrujeni, vendar veseli in nasmejani.

Zapisala: Maja Mišič

Fotografije: Učiteljici Maja in Urška