V torek, 26. 9. 2023, smo se Lara, Zarja in Jaka z učiteljicama Andrejo in Jasno odpravili na posebno eko misijo. V Hiši EU v Ljubljani je namreč potekala podelitev nagrad Eko šole za šolsko leto 2022/2023. Med prejemniki nagrad smo bili tudi lanskoletni ekofrajerke in ekofrajerji (člani Eko krožka) ter drugošolci DE Adamičeva.

Za domiselno ureditev Šolskega vrta smo prejeli nagrado natečaja Semenarne Ljubljana (Šolska vrtilnica). Za naše gozdne podvige pa smo prejeli leseno plaketo za projekt LEAF (Znanje o gozdovih).

Naši vtisi po podelitvi:

»Na podelitvi smo se imeli lepo, zato, ker smo prejeli nagrado.« (Lara, Jaka, Zarja)

»Počutili smo se fantastično! (Jaka)

»Bili smo ponosni in veseli!« (Lara)

In kaj je bilo eko frajerjem pri projektih najbolj všeč?

»Všeč mi je bilo oživljanje dreves. Znašli smo se in liste na deblo pritrdili s smolo.« (Lara)

»Najbolj mi je bilo všeč, ko smo iskali plodove, vejice, rastline in ustvarjali gozdne živali.« (Jaka)

»Všeč mi je bil rebus in ko smo oživljali drevesa.« (Zarja)

»Šolski vrt se mi je zdel odličen, ker smo se potrudili in je bil potem lep, ker smo veliko dela vložili v to. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo barvali lesena stojala za obešanke.« (Lara)