Drugošolci in tretješolci smo 12. 10. 2023 dan preživeli v bližnjem gozdu. Najprej smo še v hladnem in meglenem vremenu z nalogami na delovnih listih raziskovali gozd in odkrivali prve značilnosti jeseni. Iskali smo plodove, rastline, živali, predmete, odkrivali razlike med listavci in iglavci ter opravljali različne gibalne naloge.

Po malici nas je pričakalo sonce. Iskali smo liste različnih barv in ustvarili skupno jesensko barvno paleto. Ker je gozd prava zakladnica za ustvarjanje, smo si vzeli kar nekaj časa za ustvarjanje umetnin iz naravnih materialov. Da je učencem to res uspelo, si lahko ogledate v galeriji.

Preživeli smo lep gozdni dan. Strinjali smo se, da je gozd lahko poučna učilnica na prostem, v kateri se lahko veliko gibamo, pogovarjamo, sodelujemo in ustvarjamo.

Zapisala: Maja Mišič
Fotografije: Maja Mišič