Vsako leto prvi ponedeljek v oktobru praznujemo Teden otroka. Zveza prijateljev mladine Slovenije se je določil, da bodo osrednja tema tega tedna otroške pravice. Z učenci smo se pogovorili o njihovih pravicah in seveda hkrati tudi o njihovih dolžnostih. To smo nato ozaveščali ves teden pri različnih dejavnostih.

Najprej smo šli na obisk v vrtec, kjer smo se poigrali z mlajšimi otroki. Zelo lepo so nas sprejeli in nam veliko pokazali. Naslednji dan smo izkoristili prijetno jesensko sonce in na zunanjih tleh risali različne risbe na temo naših pravic in dolžnosti. Skupaj z vrtčevskimi otroki smo si tudi ogledali predstavo Pikapolonica in pikice, ki so jo pod režijo učiteljice Lidije zaigrali naši šolarji. Ne pozabimo tudi požarne vaje in obiska prostovoljnih gasilcev PGD Čušperk. Gasilci so prišli na poziv, nam pokazali potek intervencije, razkazali opremo in razložili njeno uporabo. Pogasili smo tudi ˝požar v gozdu˝. Zadnji dan v Tednu otroka pa smo šli na igrišče, kjer smo imeli športne igre. Igrali smo se v skupinah, kjer smo morali držati skupaj, drug drugega spodbujati in predvsem veliko sodelovati.

Učenci so povedali, da jim ostanejo dogodki ob Tednu otroka v dobrem spominu in da je to tradicijo potrebno ohranjati.

Zapisala: Sara Kurbus

Fotografirali: učiteljice