Spoštovani starši,

v okviru delovanja neodvisnega in avtonomnega Šolskega sklada Osnovne šole Louisa Adamiča v Grosuplju (v nadaljevanju: Šolski sklad OŠ LA Grosuplje) se bodo tudi v šolskem letu 2024/25 zbirala finančna sredstva prek pozivov staršem in podjetjem k donacijam v okviru njihovih zmožnosti.

Člani in članice si tudi prizadevamo, da bi na različnih delavnicah, prireditvah in predavanjih, ki jih bo izvedla šola, zbrali čim več prostovoljnih prispevkov oziroma donacij fizičnih in pravnih oseb, uspešnih posameznikov in podjetij.

Zbrana sredstva na koncu šolskega leta Šolski sklad OŠ LA Grosuplje načrtno vloži v prihodnost otrok, saj z nakupom kvalitetnih pripomočkov in pomagal pomembno vplivamo na otrokov razvoj in ga spodbudimo k kreativnemu preživljanju časa v okviru različnih dejavnosti, ki se odvijajo v prostorih OŠ Louisa Adamiča Grosuplje.

V preteklih letih so bili prispevki namenjeni tistim dejavnostim, ki niso del obveznega izobraževalnega programa in se ne financirajo iz javnih sredstev, a so pomembno vplivale na izboljševanje standardov in kakovosti pouka ter omogočale pomoč učencem iz socialno šibkejših družin. Temu poslanstvu bo Šolski sklad OŠ LA Grosuplje zavezan tudi v prihodnjih letih ter bo v ta namen zbrana sredstva namenjal za dejavnosti, kot so nakup didaktičnih pripomočkov za pouk, podaljšano bivanje in drugo strokovno delo v šoli; nakup nadstandardne opreme za zviševanje standarda pouka in pomoč družinam v socialnih stiskah s subvencijami šolske prehrane in šolskih potrebščin, šole v naravi in drugih dejavnosti po programu, ter za sofinanciranje izletov (ekskurzije za zlato bralno značko, zamejsko bralno značko, šolske ekskurzije) in drugih plačljivih dejavnosti, ki jih organizira šola.

Sklad OŠ LA Grosuplje vodi Upravni odbor, ki je sestavljen iz predstavnikov staršev otrok, ki obiskujejo OŠ LA Grosuplje, ter učiteljev. Upravni odbor koordinira in vodi seje, skrbi za  načrtno, smotrno in transparentno porabo zbranih finančnih sredstev na podlagi prostovoljnih prispevkov posameznikov in podjetij ter o tem tudi javno poroča v okviru posameznih sej Sveta staršev OŠ LA Grosuplje. Posebna pozornost bo še naprej usmerjena v razpršenost investicij oziroma nakupa opreme med matično šolo in podružnicami ter med posameznimi šolskimi področji, zato bodo investicije tudi v prihodnje namenjene za nakup športnih, glasbenih in didaktičnih pripomočkov ter druge opreme, ki zvišuje kakovost pouka in odpira nove ter boljše izkušnje učencev in učenk preko sistema osnovnošolskega izobraževanja.

Kako lahko pomagam?

Šolski sklad OŠ LA Grosuplje se financira le iz donacij posameznikov in uspešnih podjetij. Vsak posameznik oziroma podjetje lahko s prostovoljnimi prispevki pomaga učenkam in učencev OŠ LA Grosuplje zagotoviti pogoje in različne praktične izkušnje, ki našim otrokom tlakujejo pot in oblikujejo njihovo prihodnost.

• Prostovoljna finančna sredstva lahko nakažete na:

Transakcijski račun: SI56 011006008341635

Sklic: SI00 99999

Namen: Donacija v šolski sklad

Če uporabljate mobilno bančništvo, lahko uporabite tudi sledečo QR kodo :

• Namenite del dohodnine za donacijo šolskem skladu

Vsak državljan, ki plača dohodnino, ima možnost določiti, da gre 1 % v dobrodelne namene. Šolskemu skladu lahko namenite tudi 0,3 % dohodnine, ki vam je odmerjena po zakonu.  To lahko storite tako, da obrazec za namenitev dela dohodnine oddate:

V primeru, da želite obrazec izpolniti sami, ga najdete na tem naslovu in vanj vnesete sledeče podatke:

Naziv upravičenca: SKLAD – OSNOVNA ŠOLA LOUISA ADAMIČA GROSUPLJE
Davčna številka: 29424445

Za dodatna pojasnila se lahko kadar koli obrnete preko elektronske pošte na računovodsko službo

(racunovodstvo@oslag.si) oziroma na Upravni odbor Šolskega sklada (solski.sklad@oslag.si).

Še enkrat vljudno vabljeni na različne delavnice, prireditve in predavanja, ki jih bo v šolskem letu 2024/25 v popoldanskem času v svojih prostorih izvedla šola, za vsak prostovoljni prispevek pa se vam zahvaljujemo z zavezo, da bodo tudi letošnja zbrana finančna sredstva skrbno porabljena v korist naših otrok, učenk in učencev Osnovne šole Louisa Adamiča Grosuplje.

Maja Vesel Bertoncelj, predsednica

Upravni odbor Šolskega sklada OŠ LA Grosuplje