Tudi v letošnjem šolskem letu smo na DE Adamičeva pridno zbirali odpadni papir. Na jesenski in spomladanski zbiralni akciji papirja smo skupaj zbrali 4, 7 t odpadnega papirja. Na ta način smo ohranili življenje 79 dreves in prihranili 98.700 litrov vode, ki bi jih sicer potrebovali za izdelavo novega papirja. Bravo, Adamičeva!

To pa še ni vse. Ne samo, da smo z zbiralnimi akcijami poskrbeli za naše okolje, s prodajo odpadnega papirja smo tudi nekaj zaslužili. Z zbranimi sredstvi smo pokrili del stroškov športnega dne v Atlantisu, kjer smo ustvarili cel kup nepozabnih trenutkov na bazenu s prijatelji!

Zahvaljujemo se vsem učencem, staršem, starim staršem in ostalim, ki so se potrudili z zbiranjem papirja in sodelovali pri zbiralnih akcijah!

Z akcijami nadaljujemo tudi prihodnje šolsko leto. Jeseni nas čaka že nova, zato spodbujamo vse, da z zbiranjem papirja začnejo že danes. Nam bo zopet uspelo, da zberemo dovolj za Atlantis? Se vidimo jeseni.

Eko pozdrav.

Prispevek pripravila in fotografirala: Andreja Bolkovič