V četrtek, 10. 10. 2024, je v Mariboru v toplem in sončnem vremenu potekalo ekipno državno prvenstvo v atletiki za osnovne šole. Na prvenstvu so nastopili tudi učenci naše šole, ki so si nastop zagotovili z zmago na področnem prvenstvu. Blizu uvrstitve so bile tudi naše učenke, vendar se je v zadnji disciplini, štafetnem teku 4×100 m, pri drugi predaji štafetna palica znašla na tleh in upi za nastop na državnem prvenstvu so se spremenili v razočaranje.

Tekmovanje poteka v 7 disciplinah, v katerih nastopata po dva učenca vsake šole, tekmovanje se zaključi s štafetnim tekom 4×100 m. Na tekmovanju je nastopilo 17 atletsko najuspešnejših šol iz Slovenije s področnih tekmovanj, tako da je bilo v vsaki disciplini 34 tekmovalcev.

Prvi so svoje nastope začeli skakalci v daljino, Luka Hrast je v svoje prvem atletskem nastopu v prvem skoku pristal pri 494 cm, ta rezultat je v drugi seriji izboljšal še za 3 cm in tekmovanje zaključil na 11. mestu. Sedmošolec Voranc Štupnik je v svojem prvem skoku dosegel 476 cm, kar je bilo dovolj za 16. mesto med devetošolci.

V metu krogle sta nastopila Tine Petrič, ki je z 8, 88 m osvojil 24, mesto in Lovro Biščak, ki se je ekipi pridružil zadnji hip in z metom 8. 37 m dosegel 32. mesto.

Najdaljše tekmovanje sta preživljala skakalca v višino Tim Galjot in Tibor Gajdurovič Jurič. Oba sta zdržala do samega konca, z odličnima izidoma 156 cm sta na koncu zasedla 6. in 8. mesto.

Vmes so z nastopi začeli tudi tekači. Najprej je v tretji skupini teka na 60 m nastopil Blaž Malovrh, v peti mu je sledil Lan Okorn. Dosegla sta podobna rezultata, Blaž 8.30 in Lan 8.31, s čimer sta osvojila 20. in 21. mesto.

Za njima sta v teku na 300 m nastopila David Jakimov in Ambrož Remic, ki se je prvič preizkusil na tej razdalji. S časom 44, 08 s je osvojil 19. mesto, David je bil 4 desetinke počasnejši, kar je bilo dovolj za 21. mesto.

Odlično sta v teku na 1000 m nastopila Jon Dremelj in Jure Ljubenovič. Jonu je sotekmovalec pred zadnjim krogom stopil na nogo in je z velikimi bolečinami dokončal tek in vseeno zasedel 16. mesto. Še bolje je šlo Juretu Ljubenoviču, ki se je uvrstil na 5. mesto in prvič tekel po 3 minutami, kar je vsekakor odličen dosežek.

V zadnjem nastopu smo dočakali tudi uvrstitev dneva, ki je v metu žvižgača uspela Anžetu Strletu. Po zmagi na področnem prvenstvu je tokrat osvojil 2. mesto z odličnim metom 68, 99 m. Dobro je nastopil tudi Žiga Okorn, ki je prvič nastopal in dosegel 49. 10 m.

V štafetnem teku so nastopili Lan, Tibor, Blaž in Tim. Po odličnem začetku sta bili zadnji dve predaji malo slabši, kar je na koncu zadostovalo za 12. mesto.

Tako smo na koncu s skupno 274 točkami osvojili 8. mesto in dosegli glavni cilj- uvrstitev v prvo polovico šol.

Čestitke vsem učencem za dobre nastope in lepo ekipno uvrstitev.