V ponedeljek, 2. 9. 2024, se vračamo v šolske prostore. Zato v nadaljevanju podajamo nekaj osnovnih informacij glede poteka prvega šolskega dne.

RAZPOREDITEV UČENCEV PO ODDELKIH

V petek, 30. 8. 2024, boste preko elektronske pošte / eAsistenta seznanjeni, v kateri oddelek ste razporejeni.

PRIHOD V ŠOLO NA PRVI ŠOLSKI DAN

Učenci prvega razreda boste deležni sprejema na šolo po naslednjem razporedu:

• ob 8.55 uri: POŠ Št. Jurij
  • ob 9.50 uri: DE Adamičeva v telovadnici enote
  • ob 10.50 uri: POŠ Žalna pred vhodom (sprejem bo v avli šole)
  • ob 11.50 uri: POŠ Kopanj pred vhodom

Učenci ostalih razredov počakate svoje razrednike po naslednjem razporedu:

DE Adamičeva (pouk se začne ob 8.30)

• učenci 2. in 3. razreda pred vhodom šole

Učenci naj imajo s seboj zvezke, peresnico ter copate. Podaljšano bivanje bo potekalo kot običajno, prav tako prehrana za prijavljene.

POŠ Kopanj (pouk se začne ob 8.30)

• učenci od 2. do 5. razreda v učilnicah

Učenci pridejo v šolo s prvim ali drugim kombijem in zanje bo organizirano varstvo vozačev od 6.50 dalje v učilnici. Pouk se konča ob 13.00. Šolsko malico in kosilo dobijo vsi, ki so na obroke naročeni. Način odhoda domov je potrebno zapisati v beležko. Podaljšano bivanje poteka kot običajno. S seboj naj imajo torbo pripravljeno po urniku in šolske copate.

POŠ Št. Jurij (pouk se začne ob 8.30)

• učenci od 2. do 5. razreda pred šolo

Učenci naj s seboj prinesejo šolsko torbo, peresnico ter copate. Pouk bo potekal po urniku, ravno tako bosta organizirana tudi prehrana in podaljšano bivanje.

POŠ Žalna (pouk se začne ob 8.30)

• učenci od 2. do 5. razreda v označenih učilnicah

Učenci se preobujejo v garderobi in stvari pospravijo v imensko dodeljeno omarico. Varstvo vozačev bo organizirano od prihoda zadnjega možnega avtobusa za učence 2. in 3. razreda v avli in za učence 4. in 5. razreda v matičnih učilnicah. S seboj naj imajo učne pripomočke glede na urnik ter copate in peresnico. Jutranjega varstva ne bo. Kosilo in podaljšano bivanje poteka kot navadno po pouku. Starši naj odhode otrok, ki niso bili že junija pisno načrtovani, po potrebi pisno najavijo v beležki.

ME Tovarniška (pouk se začne ob 8.30)

• učenci 4. in 5. razreda pred vhodom v prizidek šole;
  • učenci od 6. do 9. razreda na šolskem igrišču.

Razredniki bodo razdelili ključe garderobnih omaric in učence odpeljali v učilnice, kjer bodo nadaljevali z razredno uro (prvi dve šolski uri) in poukom po urniku (3., 4. in 5. ura; 6. ura odpade). Do urnika lahko dostopate na spletni strani eAsistent.

Učenci naj imajo s seboj pripomočke za pouk. Po pouku bo potekalo podaljšano bivanje in varstvo vozačev.

PREVOZI

Avtobusi bodo vozili po ustaljenem voznem redu (vozni red si lahko ogledate na spletni strani občine Grosuplje, objavljen bo tudi na šolski spletni strani). Učenci naj na poti v šolo upoštevajo cestno-prometna navodila.

Učenci (razen prvošolcev) vstopajo v šolo sami, brez staršev.

PREHRANA

Malica bo prvi šolski dan za vse učence, kosilo za prijavljene.

UČBENIŠKI SKLAD

Vsi učenci bodo letos dvignili učbenike iz učbeniškega sklada v času od 2. do 6. septembra v šolski knjižnici, kamor jih bodo odšli iskat z razredniki.

Učence prosimo, da ne pozabite na šolske copate in nasmeh!

Želimo vam prijeten, sproščen in zanimiv začetek novega šolskega leta.

Zaposleni OŠ LA Grosuplje