V ponedeljek, 17. junija, smo se petošolci s kolesi odpravili na Tovarniško, ki bo septembra zaznamovala naše nadaljnje šolanje.

Najprej smo se povzpeli na Predole, se spustili skozi Sp. Slivnico in se “spopadli” z glavno cesto in s prometnimi predpisi. Preizkusili smo nove kolesarske steze, vožnjo po krožiščih, zavijali, vozili mimo delovnih ovir, skratka dodobra uporabili naše teoretično in praktično znanje nedavno opravljenega kolesarskega izpita.

Na ME Tovarniška nas je sprejela ga. Manca Hotko in nas popeljala po šoli. Všeč nam je bila telovadnica, nova dvorana, presenečeni smo bili nad veliko avlo in ogromno jedilnico, tudi široki hodniki niso zaostajali. Najbolj pa nas je navdušila velika knjižnica. Knjižničarki Sabini smo obljubili, da se bomo z njo redno srečevali.

Obiskali smo še hodnik, kjer se nahajajo pisarne ravnateljice, njenih pomočnikov, svet. službe in tajništvo, se zahvalili za gostoljubnost in se okrepčali pred povratkom na Kopanj.

Dan je bil imeniten in nam bo ostal v lepem spominu.

Zapisali: petošolci z razredničarko

Fotografije: razredničarka Lidija