V tednu od 17. do 21. 5. so nas učiteljice prijetno presenetile. Prav vsi učenci smo prejeli majice z znakom naše šole in z veseljem smo se postavili pred kamero. Majice smo prejeli v dar in spomin na posebno “koronsko” leto od šolskega sklada OŠ LA Grosuplje. To je bilo zares posebno leto, in še kar traja. Se pa veselimo, da smo v šoli, skupaj s svojimi sošolci in učiteljicami.

Naši vtisi o učenju na daljavo in učenju v šoli:

Ni mi bilo všeč, ker sem pogrešala učiteljice in sošolce.

Meni učenje na daljavo ni bilo všeč, ker se nisem mogla igrati s prijatelji. Mogla sem gledati in poslušati veliko videoposnetkov.

Ni mi bilo všeč, ker sem pogrešala učiteljice in sošolce.

Več časa sem se igral s kockami.

Korona nam je ukradla Čatež.

Med učenjem na daljavo sem imel več prostega časa.

Korona je bedna, ker je odpadel nogomet.

Prijateljice sem med karanteno videla samo na ekranu.

Zelo sem vesela, da smo že spet v šoli. Bilo mi je lepo tudi na daljavo, saj so bile učiteljice zelo prijazne.

V šoli mi je veliko bolje kot doma, ker ti učiteljica vse podrobno razloži in ker sem v družbi prijateljev.

Zelo sem vesela, da smo v šoli. Je pa res, da sem se naučila veliko stvari, zdaj sem bolj spretna na računalniku.

Ko smo bili na daljavo, sem dlje časa delal kot v šoli. V šoli vse hitro mine in se zabavam.

Učenje na daljavo je bilo težje zaradi razlage. V šoli je lažje in se tudi več naučiš.

Učenje na daljavo mi je ljubše, saj so bila enostavnejša ocenjevanja znanja.

To leto je bilo brez veze, ker smo morali biti ves čas doma in za računalnikom.

Pri vsaki uri še raje sodelujem in poslušam učiteljico.

Prejeli pa smo tudi posebne mize, ki se jim reče kinestetične mize. Omogočajo stanje ob pisanju, učenju in imajo posebno gugalnico za noge, da si le te lahko tudi odpočijejo. Te mize pomagajo, da otrok lažje in bolj zbrano spremlja pouk. Dokazano je, da učenje v gibanju dobro vpliva na možgane in zato smo jih prav veseli in komaj čakamo, da preizkusimo njihovo delovanje.

Članom šolskega sklada se lepo zahvaljujemo za majice in mize ter vsem sporočamo: ” Šola je kul!”

Učenci PŠ Št. Jurij z učiteljicami in učiteljem

Oznake: , , , , ,