V torek, 1. septembra, je prag PŠ Žalna in nato še učilnice 1. razreda ponosno in pogumno preskočilo kar 25 prvošolcev, 14 deklic in 11 dečkov. Povedali so, da so se prvega šolskega dne zelo veselili in da se učiteljic prav nič ne bojijo. Tudi učiteljici morava povedati, da sva nestrpno pričakovali srečanja z novimi učenci in komaj čakava, da se še bolj spoznamo.

Ker se prvi šolski dan zgodi samo enkrat v življenju, smo na slavnostni dogodek povabili tudi čarodeja Janija, ki nam je pričaral obilo smeha in zabave. Vodja šole, gospa Irena Rakar, je nagovorila prvošolce in njihove starše ter vsem zaželela uspešno šolsko leto.

Srečno, dragi žalski prvošolci. Naj bo šolsko leto 2020/21 leto zdravo, radovedno in radoživo ter vsak dan prežeto z dobrim počutjem in lepimi doživetji.

Prispevek: učiteljici Anja in Stanka

Fotografije: Foto Rozman, učiteljici Maja in Stanka