Zbudili smo se v megleno jutro, po zajtrku pa nas je že pričakalo toplo sonce. Dopoldne so otroci uživali v vožnji s kanuji, plezanju po umetni steni in orientiranju v okolici doma. Po kosilu pa smo se podali na raziskovanje okolice doma in njegovega rastlinskega bogastva. Iz nabranih zelišč smo si pripravili dišeči zdravilni čaj. Nato smo si ogledali, kako si pravi ribič pripravi umetno vabo za ribolov in se z njim podali k jezeru. Na umetni “muhi” smo ujeli dve postrvi in ju seveda spustili nazaj v jezero.  Med prostim časom so se otroci igrali igre z žogo in si pripravili sadno solato. Z delavnico, kjer smo delali odlitke fosilov, med njimi tudi trilobita in amonita, je bil dan pri kraju. Za zaključek pa so nas nagradili še z večernim pohodom (s svetilkami) mimo planinskega doma Pristava, čez drn in strn nazaj v tople posteljice. Doživeli smo veliko novega v dobri družbi in ob skrbnem strokovnem vodenju.

Učiteljice 4.r

Foto: učiteljici Irena in Nastja