Meni res ni dolgčas, delam za šolo in grem tudi ven na sprehod.”

“No, malo pa vendarle pogrešam sošolce.”

“Učenje od doma mi je sicer všeč, vendar imam raje vašo razlago.”

“Komaj čakam, da pridem spet v šolo!”

Take in podobne izjave učencev preberemo po elektronski pošti in slišimo, ko se vidimo na video srečanjih. Vsekakor pa se po začetni negotovosti glede učenja na daljavo lahko sedaj pohvalimo, da nam gre zelo dobro. Tudi učiteljice in starši smo se malo navadili na to, koliko lahko obremenimo otroke, da ne bo preveč. Vsekakor želimo, da se poleg najnujnejšega učenja otroci tudi dobro počutijo. Poskrbeli smo za stik z vsemi, mnogi so dobili tudi internetno povezavo in celo računalnike – tako, da delo za šolo lahko sedaj nemoteno poteka. Fotografije lepo kažejo, kako so učenci aktivni in iznajdljivi v tem času samoizolacije, za katerega niti ne vemo, kdaj bo minil. Vsa pohvala tudi staršem, katerim tudi ni lahko, saj prevzemajo določeno breme, ki je bilo prej gotovo bolj na učiteljevih ramenih. Vsem še enkrat izrekam pohvalo in zahvalo za lepo sodelovanje v upanju, da se čimprej spet srečamo v naši lepi šoli Žalna.

Prispevek pripravila: učiteljica Irena

Fotografije prispevali: starši 4.a Ž