Učenci in učiteljice 4. razreda PŠ Žalna in četrtega in petega razreda PŠ Kopanj smo se od 5. – 7. 12. 2022 udeležili naravoslovnega tabora v CŠOD Trilobit na Javorniškem Rovtu. Dogajanje je bilo pestro vremensko obarvano. Že takoj prvi dan nam je vreme postreglo z obilico dežja, snega in kot pravijo domačini »čofte«. Kljub temu smo se odpravili na ogled izvirov potoka Javornik. Prevzele so nas lepote narave in želja po raziskovanju fosilov. Zvečer smo si čas krajšali tudi z družabnimi igrami v telovadnici doma. Najbolj nas je navdušila igra »Okoli Blejskega jezera«, kjer so otroci pokazali, kako pozorno znajo poslušati in sodelovati. Osebje nas je razvajalo z dobro hrano in prijaznostjo. Ob skupnem druženju s sovrstniki smo zadovoljni zaključili prvi dan. Drugo jutro nas je pozdravilo sonce. Po dobrem zajtrku smo se odpravili na zimski pohod. Prevzela nas je čudovita pokrajina, ki je spominjala na zimsko pravljico. Po nekajurni hoji smo si privoščili igre na snegu in se preizkusili v taborniških veščinah, saj smo morali prečkati potok. Prisluhnili smo zanimivi pripovedi vodnika o življenju in delu skozi zgodovino bližnjih krajev, ki so bili povezani z železarstvom, kmetijstvom in živinorejo. Po okusnem okrepčilu smo se podali na raziskovanje pradavnine in se preizkusili v izdelovanju odlitkov fosilov. Ogledali smo si staro HE Javorniški Rovt in uživali v turnirju igre »Štrbunk«. Skrivnosti zadnjega dne na taboru pa vam bodo izdali otroci sami… Gotovo se bomo v te gostoljubne kraje še vrnili.

Prispevek pripravile: učiteljice Irena, Andrejka in Mateja

Foto: učiteljice Irena, Andrejka in Mateja