Veseli smo, da smo se po poletnih počitnicah lahko vrnili  v šolo. Ob upoštevanju vseh predpisanih ukrepov glede preprečevanja okužb  z virusom covid -19, smo  večinoma zdravi in želimo, da še naprej ostane tako. Na začetku šolskega leta smo ponovili pomembna pravila, ki veljajo glede vedenja v šolskih prostorih, kar nam je koristilo, saj smo tudi kaj pozabili. Tudi življenje in delo v štirih skupinah podaljšanega bivanja poteka po zastavljenem letnem programu. Veliko smo zunaj, če nam to le vreme dopušča, se igramo razne igre, se družimo v okviru skupin, ustvarjamo različne likovne izdelke, napišemo domače naloge, beremo, poslušamo glasbo in še kaj.

V skupini PB3 smo odločeni skrbeti za prijetno šolsko okolje na naših hodnikih, ter ob vstopu v šolske prostore. Najprej smo si skupaj ogledovali različne jesenske dekoracije, se pogovarjali in prispevali ideje, kaj bi lahko naredili, da tematsko popestrimo šolske prostore. Ker smo vstopili v jesen, smo se odločili izdelati bolj ali manj zabavne slike za šolske panoje. Pridno smo »zavihali rokave«. Tiskali smo  s prsti, barvali, rezali s škarjami, lepili in kljub omejenemu času, uspeli izdelati likovne motive jeseni. Sodelovali so tudi učenci skupine PB4. Okrasili smo panoje in šola je postala prijetnejša, barvitejša s toplimi barvami  jesenskih listov.

Prispevek pripravila: učiteljica Boža Duša

Fotografije: Simona Markovič, Boža Duša