Da bi popestrili teden otroka, smo drugošolci DE Adamičeva v torek, 8. 10. 2019, odšli v gozd. Tam smo izvedli del naravoslovnega dne. Zjutraj smo se najprej v razredu pogovorili o tem, kaj sploh gozd je in kako pomembno vlogo ima za človeka. Ogledali in ponovili smo tudi gozdni bonton, saj se kaj hitro zgodi, da v gozdu pozabimo na to, da smo tam le gostje in da se moramo temu primerno tudi obnašati. Po dopoldanski malici nas je prijetno toplo in sončno vreme kar vabilo na raziskovanje v gozd. Gozd smo raziskovali z vsemi našimi čutili. Vonjali smo svež zrak ter poslušali šelestenje listja, nežno pozibavanje dreves v vetru in prijetno ptičje petje. Vsak od učencev je dobil svojo raziskovalno škatlico, v katero je nabiral gozdne plodove in listje. Ura raziskovanja v gozdu je hitro minila. Pred odhodom nazaj v šolo si je vsak učenec izbral svoje drevo, ga tesno objel in mu zašepetal svojo skrivnost. Odkrita želja vseh učencev pa je bila, da ne bi gozd nikoli izumrl ter da bi se vanj vedno lahko vračali. V veliki meri je ta želja odvisna od vseh nas, zato naj zaključimo z nasvetom: Bodite skrbni in obzirni do gozdov, saj nam bodo le-ti hvaležni in nas bodo še dolgo razveseljevali s čistim zrakom in neokrnjeno naravo.

Prispevek pripravila: Saša Kastelic

Fotografirale: Tjaša Knez, Sabina Benedik, Saša Kastelic