V ponedeljek, 25. 4. 2022 smo se petošolci iz PŠ Žalna odpravili na ogled Županove jame ter Tabora Cerovo. Na prijeten dopoldanski izlet nas je pospremilo lepo vreme s toplimi sončnimi žarki. Nekaj dejstev nam je bilo poznanih že iz šole, smo pa zagotovo izvedeli tudi kaj novega. V Županovi jami smo skupaj z vodičko raziskali kar sedem dvoran, družbo so nam vseskozi delali mali podkovnjaki, ki so večino časa spali. Vseskozi so nas navduševali čudoviti kapniki, za nekaj sekund je vodička celo izklopila elektriko, da smo lahko občutili, kako je živalim živeti v popolni temi. Ste morda vedeli, da so ravno v tej jami snemali prizor iz Kekčevih ukan? Tudi Tabor Cerovo je navdušil s svojo podobo. Je eden redkih protiturških  taborov na Slovenskem, ki se je ohranil do danes. Obzidje sestavljajo trije obrambni stolpi, na sredi pa stoji cerkev Sv. Nikolaja, ki je znana po značilni freski. Preživeli smo zanimivo dopoldne.

Prispevek in fotografije: učiteljica Germana Mehlin

Oznake: , , ,