V preteklem tednu smo s prvošolci preživeli zanimiv tehniški dan v Minicityu v Ljubljani. Sprva so se vsi prvošolci razgibali in razvedrili s skupnim plesom. Nato smo se razdelili v skupine ter že zakorakali v svet odraslih. Nekateri so se oblekli v gasilske uniforme in si nadeli čelade. Z gasilnim aparatom v roki so za hip postali gasilci, kmalu zatem pa že v preobleki avtomehanika popravljali avtomobil. Kako so se znašli za blagajno v trgovini z živilskimi izdelki in pri gradnji hiše  najbolje vedo naši prvošolci in njihovi učiteljici. Spoznali in preizkusili smo se v nekaterih poklicih, seveda jih obstaja še veliko več. A na koncu so naši prvošolci spoznali, da se najbolj znajdejo v igri in na igralih. Tam so tudi najraje.

Prispevek in foto: Helena Z. in ekipa Minicity

Oznake: , , , ,