Z včerajšnjim dnem se je zaključil Nacionalni mesec skupnega branja, ki je trajal od 8. septembra. Projekt, ki spodbuja bralno pismenost in kulturo ter spodbuja medgeneracijsko branje, zaznamuje letošnji slogan Berimo skupaj. Ker prvošolci še ne znajo brati, so jim pravljice brali doma starši, v šoli pa učiteljice. V šoli so učenci poslušali pravljice v jutranjem krogu na začetku pouka, med likovnim poukom, v knjižnici in tudi zunaj v senci dreves. Za vsako prebrano pravljico, so učenci dobili na listu narisano knjigo, na katero so napisali naslov prebrane pravljice, jo pobarvali in pritrdili k Bralni sovici. Vsi štirje oddelki so pridno brali, pri kateri sovici je največ prebranih knjig, pa lahko sami preverite v galeriji.

Prispevek pripravila: Jana Kos

Fotografirale: Jana Kos, Aja Komel, Ana Potokar Blatnik