Prvi šolski dan si bodo prav gotovo zapomnili štirje prvošolci, ki so malce sramežljivo, a ponosno zakorakali v novo obdobje svojega življenja. Nadobudne  otroke so v šolo pospremili njihovi starši, ki so se z nasmehom na ustnicah spominjali dne, ko so tudi sami prestopili prag hiše učenosti. V novo šolsko leto so jih sprejeli župan dr. Peter Verlič, ravnateljica Janja Zupančič in vodja enote Lidija Čepe s prijaznim nagovorom in izrečeno dobrodošlico. Zadovoljni učenci so si pozorno ogledali igrico Pikapolonica in pikice. V dar so dobili rumeno rutko z namenom, da bo vsakdanja pot v šolo bolj varna. Pomemben dogodek smo obeležili s sladico in prikupno pikapolonico, ki naj jim prinese srečo v pridobivanju znanja.

Prispevek pripravila: Lidija Čepe

Fotografije: foto Rozman