Učenci prvega, drugega in tretjega razreda PŠ Št. Jurij so v šolskem letu 2021/22 sodelovali v projektu iEarn Origami project.

Ste že slišali za besedo origami? Ste že kdaj izdelali kakšnega? Origami je japonska umetnost, ki temelji na prepogibanju papirja. Beseda origami je zloženka iz japonskih besed ori (»pregibanje«) in kami (»papir«). Za izdelavo potrebujemo list papirja, vse ostalo naredimo s prepogibanjem.

Učenci so skozi celo leto pri pouku izdelovali različne origamije, ki so bili povezani z učno temo. Nekateri drugošolci so se pridružili interesni dejavnosti Origami. Načrti za razne like smo našli zapisane v diagramih, obstajajo pa tudi navodila v obliki videoposnetkov.

Za tovrstno delo so bili učenci zelo motivirani in kljub začetnim težavam so postopno postajali samostojnejši ter vedno bolj spretni. Na igriv način in z veseljem so iskali rešitve za dokončanje izdelka.

Na koncu so celo tekmovali, čigavi izdelki so lepši in kdo jih je izdelal največ.

Prispevek pripravila: Darja Vrhovec, koordinatorica projekta

Fotografirali: učiteljice Polona, Karmen, Miša in Darja