V času podaljšanega bivanja smo že v pričakovanju krompirjevih počitnic. A konec koncev se sprašujemo, kaj vse se bo v tednu, ko bo šola samevala, pravzaprav sploh dogajalo. Dva odgovora smo našli na koledarju.

Spomnili smo se, da imamo Slovenci prav poseben praznik 31. oktobra, ko praznujemo dan reformacije. Na ta dan se spomnimo našega »očeta«, začetnika slovenskega knjižnega jezika, Primoža Trubarja, ki je zaslužen, da smo Slovenci dobili prvi dve tiskani knjigi (Abecednik in Katekizem) in naziv »Slovenci«. Naslednji dan, 1. novembra, pa se spomnimo vseh, ki so nas že zapustili.

Seveda pa smo se spomnili tudi na to, da nekateri 31.10. posvečajo pozornost tudi »Halloweenu« oz. »Noči čarovnic« in na ta dan izrezujejo buče, pečejo »strašljive« piškote, dekoriramo prostore in se našemijo v čarovnice, duhove, netopirje …

Tudi mi smo šolo popestrili s strašnimi bučami in pojavami netopirjev ter čarovnic! Pri tem smo se zelo zabavali in bili že čisto počitniško razpoloženi!

Prispevek in foto: Nastja Krištof

Oznake: , , , ,