Učenci drugega razreda smo se v torek, 8. 6. 2021, odpravili na izlet v knjižnico v Grosuplje. Presunila nas je njena velikost in prostornost, sploh v primerjavi z našo majhno šolsko knjižnico na Št. Juriju – vau! Knjižničarke so nas prijazno sprejele in nam razkazale različne dele te lepe ustanove.

Ker je bilo leto 2021 razglašeno kot leto Josipa Jurčiča, smo si ogledali predstavitev o njem, zatem pa so nam s pomočjo krasnega slikovnega gradiva povedali  njegovo zgodbo Jama po kateri se pride na oni svet.

Lahko si jo ogledate na spodnji povezavi. Priporočamo!

Jama po kateri se pride na oni svet

Nazadnje so nam podelili priznanja za letošnjo bralno značko, ker smo bili res pridni bralci. Predvsem pa smo to leto postali samostojni bralci. Na otroškem oddelku smo brskali za zanimivimi knjigami in vsak si je eno tudi izposodil. Kmalu pridemo spet, ker je branje zakon!

Prispevek pripravil: učitelj Ivan P.

Oznake: , , ,