V torek, 2. 10. 2018, so nam pouk na Tovarniški v okviru tedna otroka popestrili predstavniki sedmih nevladnih organizacij. Na šoli so svojo dejavnost predstavili Plesni klub Spot, Cheerleading zveza Slovenije, Društvo Žarek upanja, Rdeči križ Slovenije – območno združenje Grosuplje, Lajka, društvo za zaščito in pomoč živalim v stiski, Združenje slovenskih katoliških skavtinj in skavtov ter Glasbena šola Bučar. Vsak učenec na šoli se je podrobneje seznanil z dejavnostmi in programom ene od naštetih organizacij. Pobudnik in koordinator akcije je bilo Stičišče NVO Osrednje Slovenije, ki je v nevladnih organizacijah prepoznalo možnost za doživljajski ter izkustveni način učenja in poučevanja mladih. S pomočjo projekta smo učence seznanili z različnimi dejavnostmi in možnostmi dejavnega vključevanja v krajevno okolje.

Zapisala: Brigita Gregorčič Lenarčič
Fotografije: Nataša Kocjančič in Brigita Gregorčič Lenarčič