Na izvirno pobudo slovenske kolesarske zveze »Slovenija v rumenem« smo si prvošolci z Adamičeve v ponedeljek, 21. 9. 2020, v znak veselja, zabave in povezanosti namesto rumenih majic nadeli obvezni rumeni dodatek – rumeno rutico in varno odšli na prvi pohod. Že po nekaj kilometrih hoje smo lahko slekli topla zgornja oblačila in se prepustili sončnim žarkom. Po dobri uri in pol smo prispeli na naš pohodniški cilj, v vas Sela pri Šmarju. Na vaškem igrišču smo si odpočili, pojedli težko pričakovano malico in se malo poigrali s svojimi vrstniki.

Pot nazaj, proti šoli, nas je vodila ob železniški progi. Videli smo potniški in tovorni vlak. Zadnji kilometer so nas utrujene noge nosile že malo počasneje. Nismo odnehali in nismo se predali, kot bi rekel naš kolesarski junak. Srečna in uspešna vrnitev v šolo je bila zmaga za vsakega izmed nas.

Prispevek pripravila: D. Pirnat

Fotografije prispevale: Učiteljice 1. razredov