V petek, 1. 10. 2021, si tretješolci DE Adamičeva nismo mogli izbrati boljšega uvoda v teden otroka. Odpravili smo se na kmetijo. Iz šole smo jo mahnili kar peš in obiskali kmetijo Strajnar. Že s ceste smo zagledali gospodarska poslopja, njive in velik kozolec. Na dvorišču nas je pričakal gospodar kmetije, gospod Strajnar, ki nas je nadvse toplo sprejel. Predal nam je celo zakladnico znanja. Popeljal nas je po svoji kmetiji in nam najprej predstavil gospodarska poslopja in stroje. Fantje niso mogli skriti navdušenja nad traktorji in priključki. Gospod Strajnar je z veseljem odgovarjal, za kaj se uporabljajo. Nato nam je povedal, v kaj je usmerjena njihova kmetija in nam predstavil bike v hlevu. Povedal je, s čim jih hranijo in kako skrbijo za njih. Biki so radovedno obračali glave proti nam in nas tudi oni pozdravili v svojem jeziku. Prav veselje jih je bilo opazovati. Pokukali smo še v kaščo in spoznali, kaj je silaža. Tudi pod kozolcem se je skrivalo marsikaj zanimivega. Na dvorišču učiteljice Lidije smo se nato martinčkali na toplem sončku in rešili naloge v delovnem zvezku. V šoli smo se lotili še raziskovanja jesenske košarice pridelkov in izdelkov s kmetije. Iz njih smo si pripravili res slastno malico. Preživeli smo čudovit dan!

Prispevek pripravila in fotografirala: Andreja Bolkovič

Oznake: , , , ,