Učence 1. a A sta 8. 9. 2021 predstavnika Podjetniškega inkubatorja Kočevje presenetila s predstavitvijo uporabe KUBO robotike v razredu. Izvedla sta uvodni uri dela s KUBO robotki in učence vodila pri njihovemu programiranju. Predstavitve se je udeležilo tudi nekaj učiteljev naše šole. Delo je bilo izredno zanimivo in učenci so bili navdušeni.

Že v mesecu maju in juniju 2021 so učenci razredne stopnje lahko s pomočjo njihovih mentorjev delo robotkov pobližje spoznali. Zanimanje pri učencih je bilo veliko, hitro so našli rešitve in se naučili različnih funkcij. Izdelali so tudi zanimive didaktične igre, ki so jih uporabljali pri pouku.

Da pa se ne bodo s KUBO robotki igrali le na eni enoti, bo škatla z njimi potovala na vse enote naše šole. Uporabljali jo bodo lahko učenci od 1. do 5. razreda tako pri pouku kot v oddelkih podaljšanega bivanja.

Prispevek pripravila: Zvonka Pekolj

Fotografirala: Tanja Galli