V tednu pred počitnicami je šolska knjižnica dobila novo podobo. Že na vratih je učence čakalo opozorilo, da je vstop nevaren. Tiste pogumne, ki so vstopili (in bilo jih je mnogo), je za izposojevalnim pultom pričakal okostnjak Edvard, ki ni želel izposojati, je pa budno spremljal vse dogajanje. Med policami se je zataknila lobanja in kričala, naj ji kdo pomaga. Na belih koprenah so viseli netopirji, duhovi in pajki. V zraku je lebdel duh z rdečimi očmi.

Na mizah so si lahko učenci ogledovali in tudi izposojali knjige o vampirjih, pošastih, duhovih, nepojasnjenih stvareh … Bilo je temno in iz zvočnikov je donela grozljiva glasba. Zgodilo se je, da se je med policami zaslišal tudi krik obupa.

Noč čarovnic je keltski praznik, oktober pa je tudi mesec šolskih knjižnic. Ta mesec je bila izposoja rekordna.

Za grozljivko v knjižnici smo moči združili člani knjižničarskega krožka, knjižničarka in učiteljica angleškega pouka, Tanja Ristanović, ki je svoje učence tudi pripeljala v knjižnico.

Besedilo: Sabina Vidmar, šolska knjižničarka

Fotografije: Mateja Zupančič, Sabina Vidmar