V petek, 14. 9. 2018, smo se šentjurski učenci od prvega do četrtega razreda in njihovi učitelji, odpravili na pohod proti Cerovem. Tam so nas prijazno sprejele vodičke in nas popeljale po naravoslovni učni poti Po sledeh Vodomca. Učenci so v dolini Log pod Cerovem opazovali življenje v naravoslovnem parku. Seznanili so se s čebelo, kranjsko sivko, in njenim domovanjem – čebelnjakom z zanimivimi panjskimi končnicami. Opazovali so čmrlje in njihove panje, ki se razlikujejo od čebeljega. Spoznali so mejico z različnimi vrstami grmovja, katerih plodovi so hrana pticam. Navdušeni so bili tudi nad opazovalnicami za ptice, mlako z ribicami, žabami in lokvanji ter nad sladkimi malinami. Zaradi velikega števila otrok je bilo seveda malce prehrupno in ptic, ki živijo v parku, nismo videli. V zavetju parka sicer živijo tudi fazani in jerebice ter celo vodomec, ki ga je zelo težko videti v naravi. Polni lepih vtisov smo se vrnili v šolo. Zahvaljujemo se gospodu Marjanu Koščaku in vsem vodičkam za prijeten dan ter lepe izkušnje v njihovem naravoslovnem parku. Želimo jim še veliko veselja in uspehov pri njihovem delu z učno potjo.

Prispevek pripravila: učiteljica Irena

Foto: Jan Gačnik