V petek, 18. 9., smo se učenci in učiteljice 2. razredov DE Adamičeva odpravili na prvi pohod v letošnjem šolskem letu. Odšli smo do Male Stare vasi. Pot nas je vodila mimo vasi Dobje, kjer smo se povzpeli na hrib, od koder smo občudovali prelep razgled na mesto Grosuplje. Nato nas je čakal le še spust po dolini in prispeli smo na cilj našega pohoda. Ker so bili naši želodčki že pošteno lačni, smo si privoščili krajši postanek. Seveda so bile tudi naše noge vesele postanka, saj so si morale tudi one odpočiti. Do Male Stare vasi so namreč naredile že kar nekaj tisoč korakov! Ko smo si opomogli, smo se odpravili proti šoli. Utrujenost je bila premagana in pot nazaj je hitro minila. Dan, preživet na svežem zraku vedno tako ali tako prehitro mine, zato se že veselimo novega pohoda, ko se bomo spet podali novim dogodivščinam naproti.

Prispevek pripravile: učiteljice 2. razredov

Fotografirale: Tjaša Knez, Vida Turk, Saša Kastelic