V petek, 7. 10., smo se drugošolci PŠ Št. Jurij odpravili na naravoslovni dan v gozd. Po uvodni uri v razredu, kjer smo se pogovorili o bontonu v gozdu, ponovili pravila, ki veljajo za pešce v prometu, smo se polni pričakovanj odpravili na pot. Na poti proti gozdu smo opazovali drevesa, ki so se že obarvala v odtenke jesenskih barv, ki so prava paša za oči. S seboj smo vzeli tudi nekaj pripomočkov za delo. V gozdu smo spoznali nekaj drevesnih vrst, iskali gozdne plodove, prisluhnili pticam in ostalim glasovom, objeli drevesa, naredili gozdno spiralo iz barvnih listov ter oživeli drevesa tako, da smo jim izdelali obrazke. Bili smo gostje v gozdu in prav prijetno smo se počutili. Pljuča smo si napolnili s kisikom in se zadovoljni vrnili v šolo. Po obisku smo gozd zapustili takšen kot je bil, ko smo vanj vstopili. Sklenili smo, da se v gozd zagotovo kmalu spet vrnemo.

Prispevek in fotografije pripravila: učiteljica Darja

Oznake: , , ,