Učenci 2. c razreda razumemo! V sredo, 15. junija, smo se namreč odpravili na sprehod v romsko naselje Smrekec. Ogledali smo si večnamenski romski center, ki ga lahko vsak dan obiskujejo otroci, se tam učijo, igrajo, dobijo pomoč pri domači nalogi, se družijo, ustvarjajo in preživljajo prosti čas.

Predšolski otroci so nas naučili celo šteti v romščini do deset!

Tamkajšnji zaposleni sta nam pripravili zanimivo delavnico na temo nam že znane Mavrične ribice in ob njej smo zaplavali v morje prijateljstva.

Vtisi učencev 2. c:

»Romi so bili stari 4 do 5 let in se zabavali. Presenetila me je postrežba.« (Vid)

»V romskem naselju sem se imela lepo, ko smo plesali in ko smo pili ter ko smo zapeli Vidi vse najboljše.« (Timeja)

»V romskem naselju smo plesali in se naučili različnih črk, delali smo ribice in jedli piškote.« (Filip)

»Všeč mi je bilo, ko smo barvali ribice.« (Adrian)

»Imel sem se lepo. Igrali smo se.« (Adin)

»Bilo je v redu, zabavno. Delali smo ribice, plesali, peli, šteli po romsko.« (Michela)

»V romskem naselju sem se imela prav super. Spoznali smo kitajsko črko.« (Žana)

»V romskem naselju sem se imela zelo luštno. Všeč mi je bilo, ko smo plesali ples carska kasa.« (Hana)

»Všeč mi je bilo, ko smo jedli piškote.« (Matic)

»Imel sem se lepo, ko smo jedli piškote in ko smo pili sok.« (Dario)

»Na začetku mi je bilo neprijetno, toda sem dobil občutek, da sem se prilagodil okolici.« (Jaka)