Učenci 1. skupine PB z Adamičeve smo se ponovno vrnili v šolo in s tem tudi k dejavnostim v podaljšanem bivanju. Hitro smo se prilagodili situaciji in poskušali z rutino pri raznih dejavnostih. Izdelovali smo zimske kape, ki so bile objavljene tudi v reviji Unikat št. 117. Izvajali smo razne grafomotorične vaje, risali vzorce na rokavice, srčke v zdrob … Utrjevali smo črke in številke ob striženju določenega števila predmetov ter ob striženju črk iz koledarja.
Učiteljici Tanja in Simona sta nam pripravili fit igre, v katere smo se z veseljem vključili. Razgibavali pa smo se tudi ob igrah v telovadnici in na šolskem igrišču.
Na igrišču so vzklile čebulice tulipanov in narcis, ki smo jih posadili jeseni, nanje pa smo opozorili s tulipani na palčkah.
Izdelali smo tudi snežake in druge lutke. S pustnimi maskami smo preganjali zimo in virus ter se zabavali z raznimi igrami, tudi z metanjem kroglice iz papirja v klovnova usta.

Prispevek pripravila in fotografirala: Branka Zajec

Oznake: , ,