V petek, 10. 6. 2022, smo petošolci imeli ekskurzijo. Zelo smo se je veselili, saj že dolgo nismo imeli dneva dejavnosti izven šole. Najprej smo uživali v mirnem sprehodu na Otočcu, nato pa smo se z Rudolfovim splavom zapeljali po Krki. Bilo je izjemno vzdušje. Ob zvokih slovenske glasbe smo zapeli, se poveselili in jedli slastno pico. Spoznali smo tudi veliko zanimivosti o dolenjski prestolnici.

Pot nas je popeljala do grada Žužemberk. Zelo nas je zanimalo, kako je bilo v temnici. Od tam naprej pa smo nadaljevali našo ekskurzijo do Jurčičeve domačije. Ogledali smo si zanimiv posnetek, videli muzejsko zbirko v hiši in okolici ter se poslovili z zavedanjem, da je branje knjig in razvijanje domišljije dragocen dar.

Ker smo bili pridni in pohvaljeni, smo si privoščili sladko dobroto v Ivančni Gorici.

Pred svojo šolo smo se vrnili veseli, zadovoljni in polni lepih vtisov. Ekskurzija je bila super.

Prispevek pripravili: učenci z razredničarkama 5. r

Fotografirala: razredničarka 5. a J