“Prijateljstvo nas povezuje” je bil naslov zaključne prireditve v Žalni. Da prijateljstvo razveseljuje kot sončni žarek, so nam pokazali prvošolci s pesmijo Gradim prijateljstvo in nas s svojim nastopom resnično očarali. Povezalo nas je tudi sporočilo v steklenici, na čas pa so nas opozorili drugošolci s petjem in plesom Ur’ca. Da se ob prijatelju ni treba pretvarjati in lagati ter da je prijateljstvo potrebno negovati, so nam sporočili tretješolci s Himno prijateljstva, petjem in plesom. Četrtošolci so nam z mislimi o prijateljstvu sporočili, da nobena pot ni predolga, če imaš ob sebi prijatelja, in da je prijateljstvo drevo, ki ponuja zavetje. Prijateljstvo očara kot dobra zgodba, in z njo so popestrili program petošolci, ki so uprizorili igro o problemih v šoli in prijateljih. Od šole in prijateljev so se poslovili s pesmijo Adijo, Žalna, gremo mi naprej. S pevskim zborom smo se odpravili Okrog sveta in predstavili Zgodbo o prijateljstvu na malo drugačen način. Prireditev smo zaključili s točko, polno adrenalina, ki jo je pripravila skupina pri gimnastiki. Skozi celotno prireditev je bilo čutiti iskrenost, navdušenje in željo, graditi lepši svet.

Prispevek pripravila: Mateja Erjavec Mihovec

Fotografirala: Urška Zajc